Giriş Sayfası Ana Sayfa Faaliyetlerimiz Duyurularımız Hutbeler Arşiv Camilerimiz İletişim
Misyonumuz; Toplumun dini  ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla islam Dini'nin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir. Vizyonumuz; Türkiye ve dünyada islam Dini'ne ilişkin her hususta referans alınan, en etkin ve saygın kurum olmaktır.
Personelimiz
Camilerimiz
Kuran Kursları
Aile ve Dini Rehberlik
Faaliyetlerimiz ve Arşiv
Hac ve Umre
Camiler Genelgesi
Web Kütüphanesi
Din Eğitimi Portalı
İletişim
DUYURULAR   Faaliyet ve Haberler

TOHUMLAR YATILI KURAN KURSU İNŞAATI TANITIM FİLMİ

ÖNEMLİ LİNKLER

 

Hafta sonu cemaatle buluşma programı Küçük Esat Bağcılar caminde gerçekleştirildi

Hemen, hemen her hafta sonu İlçe Müftüsü Hamdi GEVHER ve Kuran-ı Kerim ve İlahi ekibiyle gidilmeyen camilerde cemaatle sorunları yerinde görme, .

 

ÇANKAYA MÜFTÜLÜĞÜNÜN PERSONELİNE YÖNELİK HİZMETİÇİ EĞİTİM KURSLARI BAŞLADI

personelinin daha iyi yetişmesi, kendisini geliştirmesi, daha iyi hizmet verebilmesi için hizmet içi eğitim kursları düzenlemektedir. Bu bağlamda..

Çankaya Müftülüğü bünyesindeki 4-6 yaş grubu kreşlere bir yenisi Sokullu Mahallesinde açıldı

Halkımızın “7 Çok Geç” anlayışından hareketle talep ettiği 4-6 yaş grubu çocuk eğitimine Müftülüğümüz önem vermektedir. ..

DR. NECDET SUBAŞI İLE İKİNCİ SÖYLEŞİMİZİ DE YAPTIK

Kültür Merkezi etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Necdet SUBAŞI ile ikinci söyleşimizi.

     

SABAH NAMAZI CAMİ GENÇLİK BULUŞMASI

17.10.2015 Cumartesi günü Çankaya Müftülüğü K.Y.K Ankara İl Müdürlüğü T.D.V Yurtlar Müdürlüğü Ensar vakfı yurtlarında ve Ö.D.T.Ü Beytepe Kampüsünde kalan öğrencilerin katılımıyla Ahmet Hamdi Akseki Camisinde

KUR'AN ZİYAFETİ VE CAMİ YAPTIRANLARA PLAKET ÖDÜL PROGRAMI…

17.10.2015 Cumartesi günü TDV Kocatepe Konferans Salonunda Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kur'an Ziyafeti programı düzenlendi.Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr Mehmet GÖRMEZ'in.

DİKMEN HUZUR KURAN KURSUNDA AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ YAPILDI

Muharrem ayını ve Hicreti bir nebze de olsa hatırlayıp düşünebilmek ve düşündürebilmek için Dikmen Huzur Kur’an Kursu’nda“Aşure Günü” programı düzenlendi.

 

ÇANKAYA MÜFTÜLÜĞÜ ÖĞRETİCİ KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Çankaya Müftülüğü 2015–2016 Eğitim- Öğretim Dönemi Öğretici Kurulu toplantısı 03.11.2015 Salı günü müftülüğümüzde yapıldı. .

Toplantımızın konuğu Din İşleri Yüksek Kurul üyesi Zeki SAYAR

Aylık mutad görevlilerle toplantı Din İşleri Yüksek Kurul üyesi Zeki SAYAR’ın katılımıyla özel bir anlam kazandı. Personeli ilgilendiren hususlar , Şube Müdür Vekili Hayri CİHANGERİ tarafından .

ÇANKAYA MÜFTÜLÜĞÜ PERSONEL KAYNAŞMA KAHVALTISI PROGRAMI

2015 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Çankaya Müftülüğünce 14.10.2015 Çarşamba Günü D.S.İ. 5. Bölge Müd. Apart Tesislerinde İ.H ve M.K lara kahvaltı programı düzenlendi.

Cemaatimizle buluşuyoruz kapsamında A.Ayrancı Ayşe hanım camisinde idik

İlçe Müftümüz Hamdi Gevher Hocamız müftülüğümüz görevlileri Cengiz Görücü, İbrahim Çakıllı,Osman Şahin ,İbrahim Meletlioğlu ve Hasan Metin hocalarımızın kuran tilavetleri ile.. .

ODTܒde okuyan Bangledeşli öğrenciler Müftülüğümüzü ziyaret ettiler

ODTܒde okuyan Bangledeşli öğrenciler Müftülüğümüzü ziyaret ettiler. Son derece verimli bir görüşme oldu. Yanlarında ÖDTÜ camisi imam hatibi Nizamettin ŞAHİN öğrencilerle yaptığı çalışmaları  

Sahabeye kucak açanlara vefa borcumuzu ödüyoruz.

15 asır evvel Rasullullah (s.a.v) Habeşistan a gidin orada emniyette olursunuz, iyilik sever ve misafirperver insanlar vardır, diye buyurduğu ilk hicret edilen ülke ..

 

Çankaya da hasretle beklenen temel atma gerçekleşti

19 Nisan Pazar günü Tohumlar mahallesinde mülkiyeti Diyanet Vakfına ait olan arsa üzerinde yatılı Kur an Kursu coşkulu ve kalabalık bir topluluk tarafından atıldı.

CİBUTİ ABDÜLHAMİT HAN CAMİİ İNŞAATI TANITIM FİLMİ

Kültür Mah. Olgunlar Sokak No:29/A Çankaya/ANKARA
Tel: 0312 418 66 11 - 418 77 11    Faks: 0312 419 32 62
 

 

webmaster   meletlioglu