Giriş Sayfası Ana Sayfa Faaliyetlerimiz Duyurularımız Hutbeler Arşiv Camilerimiz İletişim
Misyonumuz; Toplumun dini  ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla islam Dini'nin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir. Vizyonumuz; Türkiye ve dünyada islam Dini'ne ilişkin her hususta referans alınan, en etkin ve saygın kurum olmaktır.
Personelimiz
Camilerimiz
Kuran Kursları
Aile ve Dini Rehberlik
Faaliyetlerimiz ve Arşiv
Hac ve Umre
Camiler Genelgesi
Web Kütüphanesi
Din Eğitimi Portalı
İletişim
DUYURULAR   Faaliyet ve Haberler
 

TOHUMLAR YATILI KURAN KURSU İNŞAATI TANITIM FİLMİ

ÖNEMLİ LİNKLER

 

İŞ ADAMLARIYLA YAPILAN İFTAR

T.C. Cibuti Büyükelçisi Hasan YAVUZ, Cibuti Türkiye Büyükelçisi Aden Houssein ABDİLLAHİ, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem KELEŞ ve elli kadar iş adamının katılımıyla iftar yemeğinde buluşuldu..

AHMET HAMDİ AKSEKİ CAMİİ İFTARDA ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ…

Ramazan’ın son günlerinde Çankaya Müftülüğünün düzenlediği iftar programında yaklaşık 1500 çocuk bir araya geldi. Ahmet Hamdi Akseki Camiinin bahçesinde düzenlenen ‘Çocuk İftarı’ programına....

     

ÇANKAYA’DA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL

İftar buluşmaları çeşitli camilerde coşkuyla devam ediyor. Her akşam birkaç cami bahçesinde Görevliler, cemaat mahalle sakinleri buluşarak manevi havayı teneffüs ediyor.

Dr. Lütfi DOĞAN Müftülüğümüzü ziyaret ederek şereflendirdil

Dr. Lütfi DOĞAN hocamız Müftülüğümüzü ziyaret ederek şereflendirdiler. Kendilerine Müftülüğümüzün ramazan ayı boyunca yapılan faaliyetler hakkında bilgi verildi.

     

ÇANKAYA MÜFTÜLÜĞÜ KÜLTÜR MERKEZİ SİZLER İÇİN AÇILDI!

Kültür Merkezi  gençlerin ve kendilerini genç hissedenlerin çayını ve kahvesini yudumlarken kitabını okuyabileceği, buluşma noktanız olabilecek nezih bir mekân olarak tasarlandı...

Çayyolu Yaşamkent mahallelerinde bulunan kursların yılsonu mezuniyet programı

Çayyolu Yaşamkent mahallelerinde bulunan kursların yılsonu mezuniyet programı Türk Telekom Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi Konferans salonunda halkın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sahabeye kucak açanlara vefa borcumuzu ödüyoruz.

15 asır evvel Rasullullah (s.a.v) Habeşistan a gidin orada emniyette olursunuz, iyilik sever ve misafirperver insanlar vardır, diye buyurduğu ilk hicret edilen ülke ..

ÇANKAYA MÜFTÜLÜĞÜ YAZ KURAN KURSLARINA DOPDOLU GİRİYOR!

2015 yılı Yaz Kuran Kursları etkinlikleri kapsamında iki gün boyunca Yaz Kur’an Kursları’ndaki eğitim ve öğretime nitelik kazandırmak için seminer düzenlendi.

4-6 Yaş gurubu Yıl sonu töreni  yapıldı.

Çankaya Müftülüğümüzce düzenlenen 4-6 Yaş Kur’an Kursları yılsonu programı etkinlikleri Dikmen Nevzat Ayaz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda açılış töreniyle gerçekleştirildi.

 

Küçük Esat Camii miniklerle Kutlu Doğum Haftası...

4-6 yaş kursuna katılan Küçük Esat Camii miniklerin seslendirdiklerin ilahi ve surelerle bir başka güzelleşti.  

Aile ve dini rehberlik dairesinin hazırladığı 23 Nisan Çocuk Programı

Çankaya çocuk ilahi korosu, Aile ve dini rehberlik dairesinin hazırladığı Programa renk kattı. Hatice GÖRMEZ ve Dr Ülfet GÖRGÜLܒnün konuşmacı olarak katıldı

 

Çankaya da hasretle beklenen temel atma gerçekleşti

19 Nisan Pazar günü Tohumlar mahallesinde mülkiyeti Diyanet Vakfına ait olan arsa üzerinde yatılı Kur an Kursu coşkulu ve kalabalık bir topluluk tarafından atıldı.

CİBUTİ ABDÜLHAMİT HAN CAMİİ İNŞAATI TANITIM FİLMİ

Kültür Mah. Olgunlar Sokak No:29/A Çankaya/ANKARA
Tel: 0312 418 66 11 - 418 77 11    Faks: 0312 419 32 62
 

 

webmaster   meletlioglu